O Bazarze

W 2021 roku w Mierzwinie powstało miejsce o nazwie Lawendowy Bazar Nantesa, które jest jednocześnie centrum prezentacji lokalnych produktów na stoiskach targowych z miejscami na warsztaty i salą kinową, oraz sercem wdrażania technologii hodowli z użyciem wody plazmowanej, która podnosi kilkukrotnie efektywność upraw i agroturystyką.

Podczas Lawendowego Bazaru można dowiedzieć się wiele nie tylko o zdrowiu, ale także obejrzeć dużą komorę do zmiany struktury wody, poznać technologię pozyskania w autoklawie hydrolatu i olejków eterycznych oraz inne zastosowania wody plazmowanej. Lawendowy Bazar Nantesa to nie tylko miejsce spotkań i agroturystyka. To również uprawia ziół, które przebadano na oddziaływanie wody plazmowanej i ośrodek wdrażający na skalę przemysłową wyniki badań naukowych. Z tutejszej plantacji będą pozyskiwane olejki i hydrolaty z lawendy używane do kosmetyków i aromaterapii.

Chcesz zostać wystawcą bądź wykładowcą na Lawendowym Bazarze Nantesa lub partnerem Bazaru? Zadzwoń po godzinie 16 pod numer +48 511 477 065 lub napisz na maila w.oszczeda@nantes.pl!