Lawendowy Bazar Nantesa już 5 i 6 czerwca 2021

5 i 6 czerwca 2021 w Mierzwinie rusza cykl spotkań z lokalnymi wytwórcami, badaczami, hodowcami i lekarzami. Będzie zdrowo!W pierwszy weekend czerwca w Lawendowym Nantesie czekają na Was promocje na sadzonki lawendy wyhodowane z użyciem wody plazmowanej i na samą wodę, a także wykłady, spotkania, warsztaty i prezentacje lokalnych wytwórców.

Zapraszają: Nantes we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina” i Urzędem Gminy Bolesławiec.

PROGRAM będzie taki sam zarówno pierwszego jak i drugiego dnia Lawendowego Bazaru:

godz. 10 przywitanie uczestników i otwarcie stoisk
godz. 12 Huberta Czerniak opowie o diecie w dobie koronawirusa
godz. 14 Zdzisław Oszczęda opowie o zastosowaniu wody plazmowej w hodowli roślin i medycynie
godz. 15 Jolana Sypuła opowie o tym, w czym może pomóc naturopata

Lawendowy Nantes to nowe miejsce w powiecie bolesławieckim łączące pasje do natury, nauki, wypoczynku i zdrowia rusza z ciekawą imprezą, która ma się zamienić w cały cykl zdrowych spotkań.

Wśród gości ma pojawić się m.in. znany lekarz naturopata Hubert Czerniak, który opowiada m.in. o diecie wspierającej organizm w czasach pandemii, będzie także Zdzisław Oszczęda, który przybliży kwestie bardzo efektywnego i potwierdzonego naukowo wykorzystania wody plazmowanej Nantes w hodowli roślin. W sobotę i niedzielę już od godziny 10 do 18 będą także promocje i konkursy z nagrodami oraz wystawcy z pasjonującą ofertą. To między innymi:

ALVARIUM – winnica Ostaszów, sprzedaż i degustacja wina
Lawendowa Piwniczka – olejki, woreczki, mydełka z lawendą
Wrzosowa Chata – zioła, oleje ziołowe, warsztat olejowy, domowe przetwory i warsztaty na bazie ziół.
Łowisko Przemków – chleby na zakwasie, pstrągi wędzone, jesiotry, karpie
Food truck Przemków – kawa I ciasto
Stoisko z piernikami
LGD Wrzosowa Kraina – publikacje i informacje
ZieLove – uprawa mikroliści
, hodowla mikroroślin, które są uważane za superfood- te młode warzywa radykalnie przewyższają swoje dojrzałe odpowiedniki pod względem przeciwutleniaczy
Ceramikon – stoisko garncarskiej z kołem garncarskim

GRILL !!!

A to nie koniec atrakcji…

– Ideą Lawendowego Bazaru jest przekonanie małych i średnich rolników do zainwestowania w uprawy ziół – mówi twórca Lawendowego Nantesa, Zdzisław Oszczęda.

W Mierzwinie powstało miejsce o nazwie Lawendowy Nantes, które jest jednocześnie centrum prezentacji lokalnych produktów na stoiskach targowych z miejscami na warsztaty i salą kinową, oraz sercem wdrażania technologii hodowli z użyciem wody plazmowanej, która podnosi kilkukrotnie efektywność upraw i agroturystyką.

Podczas Lawendowego Bazaru można będzie dowiedzieć się wiele nie tylko o zdrowiu, ale także obejrzeć dużą komorę do zmiany struktury wody, poznać technologię pozyskania w autoklawie hydrolatu i olejków eterycznych oraz inne zastosowania wody plazmowanej. Lawendowy Nantes to nie tylko miejsce spotkań i agroturystyka. To również uprawia ziół, które przebadano na oddziaływanie wody plazmowanej i ośrodek wdrażający na skalę przemysłową wyniki badań naukowych. Z tutejszej plantacji będą pozyskiwane olejki i hydrolaty z lawendy używane do kosmetyków i aromaterapii.

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do naszego wydarzenia na Facebooku.

Agroturystyka Lawendowy Nantes dysponuje dwoma dużymi apartamentami i dwoma pojedynczymi pokojami.

Lawendowy Nantes znajdziesz tutaj na mapach Google i TUTAJ na Facebooku. Więcej informacji o miejscu i czerwcowej imprezie na stronie www.lawendowy.nantes.pl.

Lawendowy Nantes w Mierzwinie